Futbalisti Sokol FC Chocholná Velčice triumfovali v nedeľnom zápase V. ligy Sever nad TJ Hradišťan Jasenica 4:1.

Naposledy naplno Chocholania bodovali ešte začiatkom septembra na ihrisku Pruského. V posledných štyroch zápasoch si pripísali na konto len dva body. V nedeľu chceli proti Jasenici, ktorá sa pohybovala na dne tabuľky, potvrdiť úlohu favorita.

Prvý krát v zápase rozvlnil sieť v 16. minúte domáci Lobík. Väčšiu pohodu domácim na kopačkách priniesol druhý gól, keď sa v 23. minúte presadil Ján Tuhársky. V prvom polčase už viac gólov diváci nevideli. Do druhého polčasu nastúpila Jasenica ako vymenená a prinieslo to aj ovocie. V 54. minúte sa presadil Vadovský. Jasenica sa čoraz viac dostávala pred domáceho brankára a mali šancu na vyrovnanie.

Potom však prišla chvíľa pre Chocholnú. V priebehu troch minút sa im podarilo dvakrát gólovo presadiť. V 75. minúte sa tešil z gólu Kováčik a v 78. minúte uzavrel stretnutie druhým gólom Tuhársky.

„S priebehom zápasu nie som spokojný a myslím si, že sme mali vyhrať vyšším výsledkom. Na druhej strane na začiatku druhého polčasu bol súper veľmi kvalitný a zaslúžil si minimálne vyrovnať. Jasenica je síce posledná, ale ich herný prejav bol dobrý a myslím si, že moji hráči mali v zápase naviac,“ zhodnotil zápas tréner Chocholnej Ján Kozárec.

Základne zostavy

Sokol FC Chocholná – Velčice: Filip Köszeghy, Juraj Tulpík, Dávid Kováčik, Filip Adamčí, Matúš Ozimý, Martin Lobík, Lukáš Stronček Martin Lukša, Martin Suchánek, Jakub Cingel (C), Ján Tuhársky

TJ Hradištan Jasenica: Martin Kňažko, Miroslav Bednár, Dušan Hlušek, Adam Pavlík, Gabriel Kalaš, Martin Pavlík (C), Ján Mišutka, Adam Faciník, Samuel Moravík, Anton Kňažko, Eduard Vadovský