V Bierovciach si to na hody zlízlo Kľúčové

Veľké Bierovce-Opatovce vs. Kľúčové 8: 3 (4: 1)

Úvod zápasu bol opatrný. V 11. min. otvorili hostia skóre na 0:1, keď po vhodenom aute zakončil nechytateľne M. Sabatka. V 13. min. skúsený gólman hostí Holec kryl strelu P. Bulka.

O sedem minút prišla chvíľa domácich, keď P. Fabian vyrovnal na 1:1. Postupne domáci prebrali réžiu hry, ktorá bola ale často prerušovaná tvrdými zákrokmi na oboch stranách.

Tréner domácich Roman Kadák: „Na môj vkus bolo v zápase veľa žltých kariet. Ani silný vietor futbalu moc nepridával. Musíme sa jednoznačne sústrediť na hru. Musíme hrať zodpovedne dozadu. My máme útočníkov, ktorý dokážu strieľať góly.“

Ešte do konca prvého polčasu domáci strelili tri góly a do šatní odchádzali obe mužstvá za stavu 4:1.

V úvode druhého polčasu hosťujúci Fabuš pohrozil strelou do brvna domácej brány. Domáci tím začal plniť pokyny trénera zo šatne a jednoznačne ovládol hru na ihrisku. Postupne sa presadzovali T. Sivák 5:1, penaltu premenil J. Barták a upravil skóre na 6:1.

O pár minút neskôr hostia znížili Beňom na 6:2. Vzápätí T. Sivák nevyužil šancu na hattrick. S blížiacim sa záverom zápasu prišli gólové chvíle J. Bartáka, ktorý strelil súperom štyri góly.

V samom závere upravil na konečných 8:3 svojím druhým gólom v zápase J. Beňo. V tvrdom zápase hlavný rozhodca rozdal spolu 5 žltých kariet – tri domácim a dve hosťom z Kľúčového.

Po desiatom kole sú bierovskí futbalisti stále na druhom mieste, na vedúcu Trenčiansku Turnú strácajú dva body.