Mníchova Lehota mala šancí na tri zápasy. Aj tak prehrala s Dubodielom

Lehoťania začali útočne a už v 4 min. po tvrdej strele Erika Laca z pravej strany šestnástky musel hlavný rozhodca vymeniť prasknutú loptu. Z nasledujúceho protiútoku pohrozili aj hostia strelou nad bránku domácich.

TJ Družstevník Mníchova Lehota – TJ Družstevník Dubodiel 1:3

Hráči Mníchovej Lehoty ako útočne začali, tak aj pokračovali. Najaktívnejší boli svojimi strelami Erik Laco, Peter Bachynec, Tomáš Laco. Ich strelecké pokusy skončili buď mimo brány, alebo ich chytil pozorný brankár hostí Matúš Petrík.
V 20 min. domácim rozhodca odpískal ofsajd a z následného rýchleho protiútoku kapitán hostí Andrej Repa presnou strelou nedal šancu domácemu brankárovi Petrovi Lehotskému 0:1.

Po žltej karte Miroslava Hrnčára z Mníchovej Lehoty, hostia zahrávali nepriamy kop, z ktorého nič nebolo, podobne aj domáci z priameho kopu netrafili súperovu bránu.
Celý prvý polčas sa hra presúvala od jednej šestnástky po druhú. V 34. min. zahrával z ľavej strany priamy kop opäť kapitán hostí Repa. Jeho presnú a tvrdú strelu nádherným zákrokom vyrazil domáci brankár Lehotský na roh.

Po sérií faulov sa hra oboch mužstiev spomalila. Keď sa zdalo, že už sa nič v 1. polčase nestane, ako dážď z čistého neba sa na pravej strane dostal k lopte Tomáš Žáčik a strelou dostal hostí do dvojgólového vedenia 0:2.

Tréner domácich Miroslav Uhrín bol po prvom polčase nespokojný: „Z našej strany to bol futbal, na ktorý sa dal pozerať. Problém je, že hráme len po šestnástku súpera. Tie šance ktoré sme mali, keby sme premenili, tak sme mohli vyhrávať 5:0“.

Lenže v žiadnom športe sa na keby nehrá. Hostia z Dubodiela dokonale využili všetky príležitosti ktoré im domáci poskytli.
Po zmene strán v 67 min znížil Marek Chorvát na rozdiel jedného gólu 1:2. Domáci sa dostávali do šancí, ale podobne ako v prvom polčase zostali nevyužité.

Najväčšiu šancu na vyrovnanie mal v 80 min. domáci hráč Erik Laco, keď kopal pokutový kop, ktorý nepremenil.
Hostia už len bránili výsledok a v nastavenom čase uzavrel výsledok zápasu Tomáš Žáčik svojim druhým gólom na 1:3

Mužstvá nastúpili:
TJ Družstevník Mníchova Lehota:

Peter Lehotský – Judali Echreme Jerbeche Nkokolo, Miroslav Hrnčár, Erik Laco, Tomáš Laco
Marian Vavruš, Peter Bachynec (61´- Andrej Mikušinec), František Petrík (C), Marek Chorvát, Denis Hrnčár, Michal Kňažek

TJ Družstevník Dubodiel:

Matúš Petrík – Jakub Scheer, Jozef Petrík, Michal Scheer (76´- Juraj Červený) , Jakub Petrík (69´-
Lubo Švončinar), Tomáš Žáčik, Filip Malec, Matej Štefanech, Martin Trnčák, Andrej Repa (C), Dávid Malec (90´- Erik Šťastný)

Góly: 34. min. Andrej Repa 0:1
45. min. Tomáš Žáčik 0:2
67. min. Marek Chorvát 1:2
90. min. Tomáš Žáčik 1:3

Rozhodoval: Matej Krchlík