Záblatie doma bojovným výkonom uhralo s favoritom zápasu remízu

ZÁBLATIE – Trenčiansky futbalový klub 1939 Záblatie po nevýraznom začiatku sezóny privítal na domácej pôde štvrté mužstvo tabuľky TJ Spartak Horná Streda.
V 6. kole najvyššej oblastnej súťaže sa stretli mužstvá z rovnakým počtom inkasovaných gólov – 14. Domáci TFK 1939 Záblatie strelil doteraz súperom len šesť gólov, čo je najmenej zo všetkých mužstiev.

TFK 1939 Záblatie - TJ Spartak Horná Streda 1:1
TFK 1939 Záblatie – TJ Spartak Horná Streda 1:1

Začiatok stretnutia patril hosťom, ktorí nezostali nič dlžní svojej kombinačnej hre a hneď z prvého útoku z 20 metrov ohrozili bránu domáceho brankára Gugu. Postupne sa domáci osmelili a z prvej vážnejšej šance Jurčák otvoril v 27. minúte skóre zápasu – 1:0. Tréner domácich Jakub Agafon: „Súper má svoju kvalitu. My sme sa na nich pripravili. Jednoduchá kombinácia a výborné prebratie lopty útočníka a potom to takto dopadne.“

TFK 1939 Záblatie - TJ Spartak Horná Streda 1:1
TFK 1939 Záblatie – TJ Spartak Horná Streda 1:1

Hráči Hornej Stredy postupne získavali prevahu. Snažili sa o kombinačnú hru, ale príliš sa im nedarilo. Kde videl príčinu tréner hostí Ján Jakubička? „Taktika bola jasná. Mali sme byť aktívnejší, ale súper nás trošku prekvapil nasadením. Prekážkou bol aj terén, ktorý nevyhovuje našej technickej hre. Musíme sa prispôsobiť.”

TFK 1939 Záblatie – TJ Spartak Horná Streda 1:1

Do druhého polčasu nastupovali obe mužstvá s odhodlaním uspieť. Domáci bojovali. Podľa trénera hostí jeho zverenci podali jeden z najslabších výkonov v tomto ročníku. Náplasťou bol vyrovnávajúci a zároveň premiérový gól Matúša Markecha v 66. minúte. Mužstvá sa rozišli zmierlivo po výsledku 1:1.

TFK 1939 Záblatie – TJ Spartak Horná Streda 1:1

Ostatné zápasy 6. kola – 6. liga

Futbalový klub Kľúčové 1 – 1 OŠK Trenčianske Stankovce B
OŠK Bošáca 3 – 0 Spartak Myjava B
TJ Inovec Trenčianske Jastrabie 3 – 3 TJ Družstevník Opatová n/V.
TJ Družstevník Vlára Ľuborča 5 – 1 TJ Družstevník Očkov
TJ Slovan Trenčianska Turná 3 – 1 TJ Slovan Zamarovce
TJ Jednota Brestovec 4 – 4 FK Turani
FK Horná Súča 5 – 5 TJ SPP Veľké Bierovce – Opatovce

Výsledkový servis futbalových súťaží