Turisti našli Trenčiansky kraj – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Archivovaný článok

Turisti našli Trenčiansky kraj

Záujem o Trenčiansky kraj z roka na rok stúpa. Potvrdzujú to štatistické údaje a porovnania návštevnosti z predchádzajúcich rokov. Rozlohou síce malý, ale turistickým potenciálom veľký Trenčiansky kraj navštívilo v prvom polroku 2017 o 19 % viac turistov ako v rovnakom období minulého roku.

Presný počet turistov, ktorí navštívili trenčiansky región v prvej polovici roku 2017, sa vyšplhal na číslo 172 660, čo predstavuje o 32 842 návštevníkov viac ako v prvom polroku 2016. V porovnaní s ostatnými krajmi, je Trenčiansky kraj v návštevnosti na 5. mieste, predbehol aj susedný Trnavský a Nitriansky kraj či dokonca Košický kraj.  Pozitívom je aj skutočnosť, že turisti strávili v Trenčianskom kraji viac nocí, počet prenocovaní sa v prvom polroku 2017 zvýšil takmer o 14 % v porovnaní s minulým rokom. Nárast turistov sa prejavil aj na zvýšených tržbách za ubytovanie, ktoré v prvom polroku 2017 predstavovali sumu 16 130 273 eur, čo je nárast o 3 520 902 eur v porovnaní s prvým polrokom 2016.[1]„Čo sa týka počtu lôžok, náš kraj bol v minulom roku jediný, kde došlo k zvýšeniu kapacít o 278 lôžok v porovnaní s rokom 2015. Vo všetkých ostatných slovenských krajoch došlo v roku 2016 k výraznému poklesu. V tomto polroku počet lôžok stúpol až o 688, na porovnanie v Bratislavskom, Prešovskom a Košickom kraji počet lôžok klesol.  V Prešovskom kraji, ktorý je dlhodobo jedným z najnavštevovanejších regiónov, klesol počet lôžok až o 1 073,“ vysvetlila Eva Frývaldská, výkonná riaditeľka krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región.

Turisti našli Trenčiansky kraj

Turistov na návštevu Trenčianskeho kraja lákajú najmä kúpele v Trenčianskych Tepliciach, Bojniciach a v Nimnici. Každoročne sa zvyšuje aj návštevnosť hradov a hradných zrúcanín v kraji. Nie nadarmo sa hovorí, že Trenčiansky kraj je krajom hradov, zámkov a legiend. Okrem potenciálu v oblasti kúpeľníctva a kultúrneho historického dedičstva má kraj predispozície aj na rozvoj turistiky a objavovanie prírodných krás ako napr. Manínska či Haluzická tiesňava. Do popredia sa dostáva aj agroturizmus, salašníctvo, či cykloturistika.

Turisti našli Trenčiansky kraj

Zvyšovanie návštevnosti a propagácia turisticky atraktívnych miest Trenčianskeho kraja je hlavným cieľom KOCR Trenčín región. Od svojho založenia v roku 2015 už KOCR realizovala viacero úspešných projektov. „Vytvorili sme moderný turisticko-informačný portál, ktorý obsahuje všetky potrebné informácie pre tých, ktorí chcú navštíviť náš kraj. Na portáli www.trencinregion.sknájdu turisti tipy na ubytovanie, stravovanie, relax v kúpeľoch, športové vyžitie či prehľad kultúrnych podujatí. Plánovanie výletu v regióne im uľahčí aj prehľadná interaktívna mapa. Podrobným informovaním o turistickej ponuke v regióne chceme upriamiť pozornosť aj na menej navštevované, novo sprístupnené a zabudnuté miesta v kraji a podporiť ich rozvoj. Turistické novinky sú dostupné na web stránke, facebook fanpage, ale aj v dvojmesačníku Trenčín región, ktorý sa teší veľkej obľube,“ dodal Juraj Gerlici, predseda KOCR Trenčín región.

S podobným zámerom a online propagáciou turistickej ponuky prichádza aj Ministerstvo dopravy a výstavby SR (MDV SR), ktoré spúšťa inovovaný turistický portál www.slovakia.travel. Turistické produkty všetkých slovenských regiónov spojí do jedného miesta a uľahčí plánovanie dovolenky na Slovensku. Pobyt turistom na Slovensku spríjemní aj národná turistická karta, spustenie ktorej je v prípravnej fáze. Karta má potenciál poskytnúť turistom zľavy nielen v jednom regióne, ale naprieč celým Slovenskom. Cestovatelia sa tak nemusia zaťažovať množstvom regionálnych zľavových kartičiek a konkrétnu ponuku či zľavu daného regiónu získajú vďaka jednej karte.

KOCR Trenčín región úzko spolupracuje so Sekciou cestovného ruchu MDV SR či už pri napĺňaní celoslovenského turistického portálu informáciami o Trenčianskom kraji alebo pri iných projektoch. V tomto roku KOCR Trenčín región po prvý krát získala dotáciu z MDV SR vo výške 51. 358,- eur na podporu rozvoja cestovného ruchu v kraji. „KOCR Trenčín región sa napriek svojej krátkej 2-ročnej činnosti zaradila medzi úspešne fungujúce krajské organizácie cestovného ruchu na Slovensku. Svojimi aktivitami dokazuje, že jej existencia má v kraji opodstatnenie a prináša pozitívne výsledky, ktoré sa prejavujú na zvyšovaní návštevnosti trenčianskeho regiónu,“ potvrdila Martina Fondrková, riaditeľka odboru destinačného manažmentu, Sekcia cestovného ruchu MDV SR.

Komentáre

Tipy a podnety