Trenčianka sa postarala o obrovské prekvapenie na Majstrovstvách Európy v kickboxe – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Vysielame naživo
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Archivovaný článok

Trenčianka sa postarala o obrovské prekvapenie na Majstrovstvách Európy v kickboxe

Trenčianka Monika Chochlíková sa postarala o obrovské prekvapenie na najprestížnejších Majstrovstvách Európy asociácie WAKO v kickboxe, v disciplíne K1.

Ako 20-ročný nováčik v Slovenskej reprezentácii, pri svojej premiérovej účasti na najväčšom Európskom podujatí v kickboxe, získala zlato a titul Majsterky Európy žien do   52 kg v K1! V histórii Slovenska je to prvý reprezentant, ktorému sa na tomto vrcholnom podujatí podarilo získať zlatú medailu v K1!

14883556_629899063858028_8166216681120372202_o

Kedy si sa začala thajskému boxu a kickboxu venovať aktívne a ako si sa k nemu dostala?

Pred 4 rokmi. Pred tým som sa venovala karate, ale to ma už prestávalo baviť a nevedela som sa ďalej v ňom posunúť, a kamarát mi odporučil tieto tréningy, že ho to veľmi chytilo. Tak som to vyskúšala aj ja, a oplatilo sa.

Trenčanka sa postarala o obrovské prekvapenie na Majstrovstvách Európy v kickboxe

Aký je rozdiel medzi thaiboxom a kickboxom. Ktorú disciplínu máš radšej?

V thaiboxe je dovolené používať lakte a môžeme „klinčovať“(používať koleno). V K1 – kickboxe môžeme „klinčovať“ len minimálne (maximálne jedno koleno) a nemôžu sa používať lakte. Inak oba športy sú si podobné.

Mala si svoj vzor?

Je pár ľudí, ktorí ma inšpirujú, ale že by som mala jeden špeciálny vzor, to by som nepovedala.

Trenčanka sa postarala o obrovské prekvapenie na Majstrovstvách Európy v kickboxe

Aké si mala očakávania? Čo si si od thajského boxu a kickboxu na začiatku sľubovala?

Tak, ja som robila karate súťažne a trošku som dúfala, že v thaiboxe a kickboxe sa na súťažnú úroveň dostanem takisto. Ale nechala som tomu voľný priebeh. Trénovala som čo najlepšie, ako som vedela a dúfala som že sa mi do toho ringu raz podarí dostať.

Má tento šport v Trenčíne dobré podmienky pre svoj rozvoj?

Myslím si, že áno.

Akého klubu si členom?

Victory Gym Trenčín.

Trenčanka sa postarala o obrovské prekvapenie na Majstrovstvách Európy v kickboxe

Kde sa dajú nájsť informácie o tréningoch Vášho klubu?

Všetky informácie sa dajú nájsť na našej webovej stránke www.victorygym.sk a taktiež na facebooku pod Victory Gym Trenčín.

Dúfam že budeš v tomto názore so mnou súhlasiť. Na prvý zápas sa nezabúda. Súhlasíš?

Áno súhlasím.

Aký bol?

Možno nie v takom zmysle, ako to myslíte Vy (smiech). Prvý krát keď som vstupovala do ringu a snažila som sa preliezť laná, nejako sa mi zamotali nohy a spadla som (smiech). Zápas dopadol dobre. Vyhrala som.

Aké si dosiahla úspechy a ktorý pokladáš za svoj doteraz najväčší?

Jednoznačne najväčší úspech bola výhra na Majstrovstvách Európy WAKO v K1 pred pár týždňami, ktoré sa mi podarilo vyhrať ako prvému Slovákovi. O to je ten úspech pre mňa dôležitejší. Okrem toho som Majsterkou Slovenska K1, vyhrala som turnaje ako Czech Open a Slovak Open, obsadila som druhé miesto na európskom pohári WAKO v Prahe a vyhrala som zápas o profesionálnu medzinárodnú majsterku Slovenska.

Aké pocity si prežívala, keď si vyhrala finálový zápas na Majstrovstvách Európy?

Na šampionáte som absolvovala tri zápasy, a po každom som prežívala rovnaké pocity. Vždy som samozrejme plakala od šťastia a nevedela som tomu uveriť.

Trenčanka sa postarala o obrovské prekvapenie na Majstrovstvách Európy v kickboxe

Čo bolo pre teba na týchto Majstrovstvách najnáročnejšie?

Najnáročnejšie bola celková príprava, ale priamo na šampionáte bolo náročné chudnutie. Každý deň, čo som mala zápas, som musela mať 52kg. Teda celý týždeň som sa nemohla poriadne najesť.

Ako sa podľa teba vyvíja popularita bojových športov u nás v meste a konkrétne samotného thajského boxu a kickboxu?

Myslím si, že sa popularita vyvíja veľmi rýchlo. Je to hlavne preto, že sa tu v okolí organizujú galavečery bojových športov.

Kto je pre teba najväčšou podporou?

Našťastie mám okolo seba veľa ľudí, ktorí ma podporujú a motivujú. Ale mojou najväčšou podporou sú moji rodičia a môj tréner/priateľ Tomáš Tadlánek.

Ako väčšina ľudí asi aj Ty máš svoje sny. Prezradíš nám ich?

Je to celkom jednoduché, chcem byť šťastná a robiť to, čo ma baví a nie to, čo musím robiť. Zatiaľ sa mi to celkom darí.

Aké sú tvoje budúce ambície v thajskom boxe a kickboxe?

Výhrou na Majstrovstvách Európy som sa kvalifikovala na Svetové hry 2017 do Wroclavi. Chcela by som odtiaľ priniesť medailu. Takisto ma budúci rok čakajú Majstrovstvá Sveta v K1, kde by som sa taktiež chcela umiestniť. Ale môj najväčší sen je byť najlepšia v mojej váhovej kategórii v K1 a v thajskom boxe.

Tento šport však človeka asi uživiť nedokáže… Študuješ, alebo pracuješ popri trénovaní?

Bohužiaľ nedokáže. Preto študujem na Masarykovej univerzite v Brne a keď som v Trenčíne, robím súkromné tréningy a vediem takisto spoločné ženské tréningy thajského boxu. Samozrejme mi finančne veľmi pomáhajú rodičia.

Ako vyzerá Tvoja príprava na zápas?

Keďže študujem v Brne a v Trenčíne som len 4-5 dní do týždňa, svoju prípravu musím vtesnať do týchto dní. Týždenne absolvujem 7-10 tréningov. Tie dni, keď nemám tréning, sa snažím zregenerovať, chodievam na masáže, do sauny, plávať atď. Takisto mám upravenú stravu, aby som vždy bola na tréningu fit.

Ako je to so sponzormi? Je jednoduché nájsť si sponzora v tomto športe?

So sponzormi je to ťažké. Pokiaľ nemáte známosti, tak je ťažké niekoho presvedčiť aby bol váš sponzor. Navyše moc tomu nepomáha názor tých, ktorí si myslia, že je to len hlúpe búchanie do hlavy (smiech).

Trenčanka sa postarala o obrovské prekvapenie na Majstrovstvách Európy v kickboxe

Cítiš na tréningoch handicap, keď si žena? Pristupujú k tebe chlapci na tréningu inak?

Jediný „handicap“, čo na tréningu pociťujem je, že chalani sú omnoho silnejší odo mňa a niekedy idú tvrdšie, avšak, nemyslím si, že to je kvôli tomu, že som žena, ale preto, že majú viac kíl. Každopádne to, že mám silnejších „sparingov“ v konečnom dôsledku nie je až tak na škodu, pretože viem, že ak „odmakám“ tréningy, zápas v ringu nebude ani zďaleka fyzicky tak náročný. Predsa je rozdiel keď do vás boxuje 50 kilová baba, alebo 70 kilový chalan (smiech). Čo sa týka iného prístupu chalanov ku mne, pretože som žena, v gyme si myslím, že ani nie, pretože už sú na mňa zvyknutí. Niekedy ale v iných gymoch sa stretávam s názormi, že ženy by takýto šport robiť nemali. No pre mňa je to o to väčšia motivácia ukázať im opak (smiech).

Čo je pre teba najťažšie v príprave na zápas?

Najťažšie je pre mňa určite silová príprava a celkovo cvičenia so závažím. Musím sa pri tom veľmi premáhať, lebo ma to vôbec nebaví. Keďže je to potrebné, tak nemám moc na výber.

Zažila si už vo svojej kariére pocit, kedy si rozmýšľala, že skončíš s týmto športom?

Bohužiaľ áno. Pred približne dvoma rokmi mi doktori diagnostikovali prasknutú platničku a chceli mi zakázať nielen robiť thajský box ale celkovo športovať. Nechcela som túto správu prijať, pretože som športovala od mala. Vždy som mala potrebu súťažiť a nechcela som sa toho vzdať, no na druhej strane, zdravie je len jedno a preto je prvoradé. Začala som teda zisťovať, čo by sa s tým dalo spraviť. Navštívila som súkromnú kliniku, kde mi povedali, že to nie je až tak vážne a pri správnej regenerácii by som sa do ringu mohla čo najskôr vrátiť.

Ku každému športu patria aj prehry, ako vplývajú na Teba?

Neberiem ich extra tragicky. Prehry k tomu patria. Pokiaľ by som len stále vyhrávala, tak by ma to nebavilo. Keď prehrám, aspoň viem, že sa mám ďalej zlepšovať.

Kedy ťa čaká najbližší zápas?

Pravdepodobne až začiatkom februára tu v Trenčíne na Muay Thai Eveningu 7,2.

Skús našich čitateľov motivovať k tomu, aby prišli na tvoj zápas.

Snažím sa robiť atraktívne zápasy, ktoré sa divákom páčia. Navyše thajský box je jeden z najkomplexnejších bojových športov. Využívajú sa tam ruky, nohy, lakte a kolená, preto to divákov viac baví.

Robíte v blízkej dobe nábor nových členov? Ak áno, prečo by mali prísť ľudia k Vám na tréningy?

Nábor v našom klube začne v januári 2017. A prečo k nám do klubu? Pretože tento druh športu je výborný na odreagovanie sa a vybitie zlej energie. Navyše sa pri tom rýchlo formuje postava. Okrem toho, sme tam super kolektív, a nie je nič lepšie trénovať medzi kamarátmi.

Chcela by si niekomu poďakovať?

Chcela by som sa poďakovať všetkým, ktorí mi držali palce a povzbudzovali ma, hlavne mojim rodičom, môjmu priateľovi a trénerovi v jednej osobe – Tomášovi Tadlánkovi. Ďalej veľká vďaka sponzorom, ktorí ma sprevádzajú na mojej ceste.

Ďakujem za rozhovor.

Aj ja (smiech).

Peter Peťovský – Trenčiansky terajšok

Komentáre

Tipy a podnety