Úspešná rocková kapela "VOLUME" z Trenčína predstavila svoj pilotný singel – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Vysielame naživo
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Archivovaný článok

Úspešná rocková kapela "VOLUME" z Trenčína predstavila svoj pilotný singel

V dnešnej “digitálnej” dobe sa stále nájdu mladí ľudia, ktorí sa nehodlajú poddať trendom, ktoré ovládajú ľudí. Dokážu sa stretnúť, nielen online. Dokážu vytvoriť niečo, čo má zmyseľ. Dokážu to nielen vymyslieť, ale posunúť to ďalej. Dokážu baviť ľudí. O tom ako ich baví baviť ľudí, mi rozprával “frontmen” trenčianskej kapely “VOLUME” Majo Krátky.

Odkliať ste a ako sa vol

á kapela, kedy vznikla?

Kapela „VOLUME“ pochádza z Trenčína. Začali sme sa formovať začiatkom roku 2013, kedy začali vznikať prvé skladby a demo nahrávky. Kapelu vlastne nikto neplánoval založiť.
Ako ste si k sebe našli cestu? Ako ste sa dali do hromady?
Chodili sme si len tak „džemovať“. Napokon sme z toho mali songov viac než dosť. Tak sme začali fungovať ako kapela. S basákom Jančim sa poznám už dlhé roky. S prvým bubeníkom Mirom sme sa spoznali niekde pri pive a ten dotiahol gitaristu Filipa. Všetko išlo prirodzene, neplánovane. Poznáš to, ten pozná toho a ten zas toho, stretnete sa, sadnete si ako ľudia a všetko sa dá do pohybu.

Úspešná rocková kapela "VOLUME" z Trenčína predstavila svoj pilotný singel

Prečo

názov kapely „VOLUME“? Má to nejaký zmyse

l?
Keď sme hľadali názov, tak sme povymýšľali také kreácie, že to ani svet nevidel (smiech). Môj osobný názor je taký, že názov kapely má veľký vplyv na jej budúcnosť , tak sme hľadali niečo jednoduché a ľahko zapamätateľné. Vtedy prišiel bubeník, že dajme „VOLUME“. Tak nám to ostalo. Celkom to k nám sedí, pretože tak aj vnímame hudbu, čím hlasnejšie, tým lepšie.
V akom zložen

í hráte? Menila sa vaša zostava často?

Fungujeme ako klasická rocková kapela v zostave Lubo Bobák na bicích, Jano Omelka na base, Filip Magala na gitare a ja Majo Krátky obsluhujem spev a druhú gitaru. V zostave sa nám vymenil len bubeník. Náš prvý bubeník Tomáš Šmátrala s nami hral zhruba pol roka ale bohužial kôli práci musel odcestovať do zahraničia. Vtedy sa k nám pridal Lubo Bobák s ktorým fungujeme zhruba rok.

Úspešná rocková kapela "VOLUME" z Trenčína predstavila svoj pilotný singel

Viem že sa muzikanti neradi “škatuľkujú”, alebo žánrovo vymedzujú. Ako sa dá chrakterizovať váš hudobný štýl

?
Na túto otázku neviem úplne presne odpovedať pretože nikdy som sa nad týmto „škatuľkovaním“ nezamýšľal. Hráme rockovú hudbu, ktorá je nám blízka. Každá skladba z nášho repertoáru je v niečom iná. Máme skladby ktoré sú pomalšie, máme skladby ktoré sú nadupanejšie, ale aj pár akustických piesní. Máme aj songy, ktoré idú už trocha do metalu. Preto neviem povedať presný štýl, ale možno by som to definoval ako hard rock.
Skladby si sklad

áte sami, alebo hráte prevzaté veci?

Nikdy som nemal rád kapely, ktoré hrajú iba prevzaté veci. Kapela ktorá sa chce presadiť musí prísť s niečim novým. Aspoň ja si to myslím (smiech). Ako kapela sa snažíme prezentovať vlastnými nápadmi, čiže hráme len výhradne vlastnú tvorbu, ktorú si sami skladáme po svojom tak, aby sme mali z nej čo najväčšiu radosť.
Viem, že už máte svoj prvý úspech za sebou. Čo sa v

ám podarilo ako kapele dosiahnúť?

Tak napriek našej krátkej existencii sa môžeme pochváliť albumom “EXPERIMENT”, ktorý vyšiel 10.1.2014. Boli k nemu natočené dva videoklipy a to k piesni “Tonight” a k songu “Again”. Pár mesiacov nato sme nahrali dalšie dva single a to “Alive” a spoločný song s rapperom Rydzom (Knockout) s názvom “Nestaraj sa!”… K obom singlom boli natočené videoklipy.

Ako kapela sme vyhrali celoslovenskú súťaž

s názvom

Rock Me Fest 2014

. To nás správne nakoplo a začali sme nahrávať nový album s názvom “NEVIEM ČO CHCEM”, ktorý vychádza 13.6.2015. Pilotný singel z tohoto albumu nesie názov “Križovatka” a oficiálne vyšiel v piatok 1. mája 2015.

KLIKNI NA VIDEO

Úspešná rocková kapela "VOLUME" z Trenčína predstavila svoj pilotný singel

Kde ste čerpali inšpiráciu na nahratie CD a videoklipov?

Celé CD vznikalo úplne spontánne. My sme vlastne ani CD robiť nechceli (smiech) . Ale čím viac sme skúšali tým viac songov bolo. Ako skladateľ sa snažím brať inšpiráciu z bežných situácii, ktoré sa môžu každému z nás prihodiť. Takže sa dá povedať, že inširáciu beriem sám zo seba. Postupne sme si songy začali nahrávať u mňa doma úplne sami, až sme mali nahratých piesní viac než dosť. No a zasa úplne prirodzene z toho vzniklo naše prvé PROMO CD. S videoklipmi to bolo pobdobne. Povedali sme si „Hej chalani, neskúsime spraviť klip?“ a už sa nahrávalo. Všetky klipy sme si točili zatiaľ sami. Nachádza sa medzi nimi aj LIVE klip a to k piesni “Again”.

Texty sú to hlavné, čo charakterizuje kapelu a dáva jej akýsi „rukopis“, Prezraď o čom sú tie vaše a kto ich píše?

Všetky texty píšem ja. Som veľmi rád že mám túto úlohu. Tak ako som spomínal v našom rozhovore, texty sú o bežných situáciách, ktoré sa mi stali alebo stále dejú. Strašne rád šoférujem, tak som napísal napríklad piesen “Driving”. Text som nahrával za jazdy na diktafón. Veľmi rád píšem texty. Samozrejme závisí od toho aká je nálada toho songu, pre ktorý text píšem. Na tom dosť záleží.

Úspešná rocková kapela "VOLUME" z Trenčína predstavila svoj pilotný singel

Vieš čo vás odlišuje od ostatných kapiel na scéne, ktoré hrajú podobný štýl?

Na nič sa nehráme, sme sami sebou. Nechceme ísť smerom, ktorým idú všetci. Preto si napríklad všetko nahrávame sami. Samozrejme, kvalita nie je úplne 100 percentná, ale sme to MY! Nikdy sme to nebrali ako boj medzi kapelami, preto sme stále sami sebou. Sme radi, že môžeme robiť to, čo nás baví.

Spomínal si, že by si zaradil kapelu štýlovo ako hard rockovú. V tomto žánri je množstvo vynikajúcich kapiel. Aký je tvoj

hudobný vzor?

Každý z nás počúva niečo iné. Každý z nás má rád iné kapely. To by trvalo dlho vymenovať všetky. Samozrejme, vyrastali na rockovej klasike. Black Sabath, Led Zeppelin, Beatles, Metallica, Judas Priest, Iron Maiden a tak ďalej.
Ja osobne mám veľmi rád Edguy, Bon Jovi, Sixx A:M:. Je toho ozaj veľa. Vypočujem si napríklad aj Petra Cmoríka. Prečo nie! V každom štýle hudby viem nájsť inšpiráciu pre tú našu.
Každá kapela sa snaží koncertovať pred publikom. Ako vn

ímate na koncertoch publikum?

Dar z nebies!! Nie je nič krajšie ako dav ľudí, ktorý chce prídavok. Neskutočná energia. Kto to zažil, vie o čom hovorím.
Ide leto. Chyst

áte sa niekde koncertovať ?

My sa snažíme koncertovať stále. Jar, leto, jeseň, zima. Koncerty nás bavia asi najviac. Pre mladé kapely moc priestoru na velkých festivaloch nie je, ales tále sú tu kluby,menšie festivalíky… Stále sa snažíme hľadať nové príležitosti, aby sme mohli hrať našu muziku. Určite o nás budú ludia ešte počuť. Všetko chce čas.

Vieš si predstaviť kapelu, čo bude hrať a kde bude o 5-10 rokov? Ako vidíš budúcnosť kapely?

Samozrejme že viem (smiech). Stále si ideme za svojim snom. Každý jeden deň sa snažíme dostať tam kam chceme. Čo bude “VOLUME” hrať tak za 5-10 rokov? Nikto nevie povedať. Stále to bude “neohrabané”, tak ako doteraz. Nechceme byť panáčikmi niekoho alebo niečoho. Robíme to pre radosť z toho, čo vytvoríme. Naša hudba je pre nás niečo ako liek na všetko a toho sa chceme držať. Chceme vrátiť hudbe to, čo touto dobou stratila. Minimálne to vrátiť aspoň nám. Je veľmi tažké sa v tejto digitálnej dobe presadiť s našou hudbou verejne, ale nám to neprekáža. Naopak, je to pre nás výzva byť stále lepší. Podla mňa, hudba by nemala byť úplne dokonalá. Vtedy sa stráca jej čaro. Preto je “VOLUME” tým čím je a toho sa držíme.

Čo hovoríš na trenčiansku hudobnú scénu? Hrávate aj v Trenčíne?

V Trenčíne hrávame pomerne často. Je to naše rodné mesto. Máme tu veľa super kapiel, v ktorých hrajú naši kamaráti. Je paráda, keď ľudia robia to, čo ich baví. Každá kapela má niečo svoje čo ma na nich zaujíma. Napríklad „FishFace“, „The Intellectuals“, „Megadick“, „Pell Mell 59“, mám ešte pokračovať? (smiech).

Ďakujem za príjemné rozprávanie.

Keď Majo prišiel k nám do redakcie, aby sme si dohodli termín stretnutia na rozhovor, mal som pocit, že presne vie čo chce. Za redakciu prajem chalanom veľa dobrých skladieb a hlavne spokojných fanúšikov!

Komentáre

Tipy a podnety