Skromný Majster sveta z Trenčína – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Archivovaný článok

Skromný Majster sveta z Trenčína

Keď sme sa stretli prvýkrát povedal mi, že by mi poskytol rozhovor. Netušil som čo ten mladý muž robí a o čom by mal byť rozhovor. Vôbec som ho nevedel odhadnúť, akej pohybovej aktivite sa venuje. Myslím si, že asi by ste tiež neuhádli. Patrí do skupiny úspešných športovcov, ktorí reprezentujú nielen naše mesto, ale aj našu krajinu. Venuje sa športu, ktorému sa nedostáva toľko

pozornosti ako hokeju či futbalu. Sympatický mladý muž, ktorému počas rozhovoru nechýbal úsmev na tvári, sa pred pár týždňami stal majstrom sveta. Predstavujeme vám Tomáša Tadlánka.

Definujte thajský box…

Thajský box alebo Muay Thai je národný šport v Thajsku a patrí medzi ringové bojové športy. Mnohí ho nazývajú aj boj ôsmych končatín, pretože sa v ňom využívajú nohy, kolena, päste a lakte.

Skromný Majster sveta z Trenčína

Kedy ste sa začali thajskému boxu venovať aktívne a ako ste sa k nemu dostali?

Bolo to pred pred dovŕšením mojich 18 rokov, teda momentálne tomu bude viac ako 7 rokov vrátane dvojročnej pauzy spôsobenej dvoma operáciami kolien.
Na tréningy thaiboxu som sa dostal vďaka môjmu susedovi, ktorý už chodil trénovať, tak som sa odhodlal aj ja a vydržalo mi to až do dnes -:) .

V čom je iný tento druh boxu od klasického?

Predovšetkým v tom, že v thaiboxe sa okrem rúk využívajú v zápase aj nohy, kolená a lakte, vďaka ktorým sa líši thaibox aj od kickboxu. Taktiež v zápase je povolený klinč, čo znamená, že dvaja zápasníci sú, ľudovo povedané, nalepení na sebe a používajú vtedy techniky kolien a lakťov.

Mali ste svoj vzor?

Z úplného začiatku ani nie, vtedy som si ani nepredstavoval, že by som sa niekedy mohol ukázať v ringu. No po čase som začal sledovať zápasy tých najlepších a z nich sa mojimi vzormi stali napríklad Seanchai a Sittichai z Thajska, Artem Levin z Ruska či mladý talent Dimitrije Tadič zo srbského Nového Sadu. Od nás zo Slovenska je to Vlado Moravčík, vďaka svojmu thajskému štýlu, ktorý dokáže aplikovať aj pod pravidlami kickboxu-K1.

Mali ste očakávania? Čo ste si od thajského boxu na začiatku sľubovali?

Na začiatku som ani žiadne očakávania nemal. Lákalo ma skúsiť niečo nové, niečo netradičné. Nad nejakými zápasmi som ani neuvažoval. Mojim jediným cieľom na začiatku bolo sa naučiť kopnúť highkick (kop na hlavu) haha.

Má tento šport v Trenčíne dobré podmienky pre svoj rozvoj?

Momentálne sú v Trenčíne dva kluby thajského boxu a jeden klub MMA, kde taktiež vedú tréningy thajského boxu. Takže si myslím, že človek si v Trenčíne naozaj má z čoho vybrať, pretože tieto kluby majú dobré zázemie, či už sa to týka priestorov, členskej základne alebo trénerov.

Je záujem zo strany detí a mládeže v Trenčíne o tento druh športu?

Určite áno. Mám pocit, že posledné roky je okolo thajského boxu taký malý boom v našom meste. Mnoho ľudí vie o nás, že trénujeme a zápasíme a to ich asi aj motivuje prísť a skúsiť tento šport na vlastnej koži. A to sa týka hlavne mládeže.

Akého klubu ste členom?

Ja som členom novovzniknutého klubu thajského boxu a K1 Victory Gym Trenčín, ktorý začal oficiálne fungovať v tomto roku.

Kde sa dajú nájsť informácie o tréningoch Vášho klubu?

Všetky informácie sa dajú nájsť na našej webovej stránke

www.victorygym.sk

a taktiež

na facebooku pod Victory Gym Trenčín.

Dúfam že budete v tomto názore so mnou súhlasiť. Na prvý zápas sa nezabúda. Súhlasíte? Aký bol?

Áno, súhlasím. Aj keď je tomu nejaký ten rok, tak si na to spomínam presne. Bolo to po polroku tréningu na amatérskej lige v Bratislave. Mal som súpera z Bratislavy. Paradox je, že asi na ten prvý zápas som sa cítil najmenej nervózny zo všetkých, ktoré som doteraz mal. Doslova som sa na ten zápas tešil a nemal som žiadny strach. Sám som si vravel, že na tréningu „spárujem“ s váhovo o dosť ťažšími súpermi a 3 kolá po 2 minúty nemôžu byť kondične žiadny problém. Ale zápas bol troška iný ako som si predstavoval pred tým v hlave. Je to niečo iné ako na tréningu a po zápase som si myslel, že kondične tam „vyplujem dušu“. Ale našťastie som svoj zápas vyhral na body -:).

Aké ste dosiahli úspechy a ktorý pokladáte za svoj doteraz najväčší?

Stal som sa amatérskym majstrom Slovenska v Muay Thai, majstrom Slovenska v K1, víťazom IFMA Muay Thai Slovak Open 2010, zápasil som na prestížnom I-1 v

Hongkongu

a prednedávnom som sa stal amatérskym Majstrom Sveta pod pravidlami K1 na Majstrovstvách sveta asociácie WKF, čo je asi momentálne môj najväčší úspech.


Aké pocity ste prežívali, keď ste sa stali majstrom sveta a kde to bolo?

Bolo to v Prahe. Tesne po zápase som mal veľmi zmiešané pocity, pretože po príchode do šatne som zistil, že mi ukradli všetky peniaze a tablet, čo som mal v taške v šatni odložené. Ale po chvíli som uvedomil, že to boli len materiálne veci, ktoré sa dajú nahradiť. Tak som mávol nad tým rukou a tešil sa z toho, že som dokázal vyhrať Majstrovstvá sveta.

Skalp ktorého súpera si najviac ceníte?

Momentálne to bude asi víťazstvo nad maďarským bojovníkom Antoinom Habashom, ktorý je aktuálne profesionálnym Majstrom sveta prestížnej kickboxerskej asociácie WAKO a taktiež profesionálnym Majstrom Európy asociácie WKN. Sú tam aj ďalšie skalpy, ale tento si asi cením najviac.

Dočítal som sa, že thajský box je umenie spojené s vierou. Čo to pre Vás znamená?

Thajský box vznikol v Thajsku, ktorého obrovskou súčasťou je budhizmus. Ako jeden z mála športov, v thaiboxe pred zápasom robí zápasník tzv. rituálny tanec – wai khru, skrz ktorý vzdáva vďaku, úctu a hold trénerovi, rodine, blízkym, súperovi atď. Pre mňa je predovšetkým spojený thajský box s pokorou, či už pred súperom v zápase alebo ľuďmi v mojom živote.

Ako sa podľa Vás vyvíja popularita bojových športov u nás v meste a konkrétne samotného thajského boxu?

Ako som spomínal, posledné obdobie predstavuje veľký „boom“ okolo thajského boxu. Čím ďalej sa stáva v našom meste populárnejší. Určite na tom majú podiel naší domáci zápasníci ako sú Maťo Pacas, Jakub Dobiaš, Lukáš Mandinec, Monika Chochlíková či ďalší, ktorí na Slovensku a aj v zahraničí dosahujú výrazné úspechy. Taktiež série galavečerov thajského boxu, K1 a MMA pod názvom „Muay Thai Evening“, ktoré dva krát ročne organizujeme v Trenčíne prispievajú svojou mierou na popularite tohto športu v našom meste. Tento rok budeme organizovať už šieste pokračovanie, ktoré sa uskutoční 11.4.2015.

Kto je pre Vás najväčšou podporou?

Momentálne mojou najväčšou oporou či už v osobnom alebo športovom živote je moja úžasná priateľka Monika. Potom je to moja rodina, teda moja mamina a sestra Daniela. Ďalej sú to všetci chalani z nášho Victory Gymu, kde sme sa doslova našli a zišli jedna veľká super partia. Obrovskú podporu predstavujú sponzori nášho Victory Gymu, vďaka ktorým máme také super podmienky na trénovanie, a to sú firmy Top Dovoz, BM Agency, Axor s.r.o a Royaldom s.r.o. A v neposlednom rade sú to všetci ľudia, ktorí nám boli a sú obrovskou podporou pri začiatkoch nášho klubu, či už je to kamarát Peťo, ktorý nám našiel priestory alebo Aleš, ktorý pre nás spravil toľko vecí, že si to človek ani nevie predstaviť. Títo všetci ľudia sú pre mňa a náš klub obrovskou podporou, bez nich by som nebol tam kde som a som im veľmi vďačný.

Ako väčšina ľudí asi aj Vy máte svoje sny. Prezradíte nám ich? Aké sú Vaše budúce ambície v thajskom boxe?

Moje sen ako fightera je určite vyhrať profesionálny opasok Majstra sveta v nejakej prestížnejšej asociácií. Či už pod pravidlami thaiboxu alebo K1. Moje najbližšie ambície sú tento rok vyhrať aspoň jeden profesionálny opasok, čo sa mi dúfam podarí už v Trenčíne 11.4. alebo v júni, ale kde, tak to si ešte nechám pre seba -:).

Tento šport však človeka asi uživiť nedokáže…

Áno, to je bohužiaľ pravda. Na Slovensku je momentálne asi len jeden zápasník, ktorý môže tvrdiť, že ho živia len zápasy. Ostatní to všetci robíme popri iných zárobkových aktivitách, či už robiť trénera, súkromného trénera alebo trénovať popri normálnej práci.

Skúste našich čitateľov motivovať k tomu, aby prišli na Váš zápas, alebo sa pridali k Vášmu klubu …

Určite príďte pozrieť minimálne 11.4. na náš galavečer v Trenčíne, kde uvidíte okrem mňa všetkých zápasníkov z nášho Victory Gymu Trenčín. Ak máte radi akciu, napätie, tak zápasy na galavečere si vás isto získajú. Taktiež ak vás láka niečo nové, akčné, užitočné pre vaše zdravie, postavu a sebaobranu, tak isto príďte vyskúšať či už normálne tréningy pre začiatočníkov alebo pre ženy čisto ženské tréningy v našom klube. Všetky informácie nájdete na našom webe

www.victorygym.sk

.

Ďakujem za príjemný rozhovor.

Ja ďakujem -:).

Tomáš Tadlánek – osobná vizitka

vek: 24 rokov

klub: Victory Gym Trenčín

počet zápasov: 40 zápasov – 32 výhier – 6 prehier – 2 remíza

tituly:

Amatérsky Majster sveta K1 asociácie WKF 2014 v kategórii do 60kg

Šampión Euroligy Muay Thai z roku 2010

Majster Slovenska v K1 z roku 2010

Víťaz IFMA Slovak Muay Thai Open 2010

Fotogaléria:

Komentáre

Tipy a podnety