HORYZONTY 2014 – Extrémny rybolov bude festivalovou novinkou. – Aktuálne správy z Trenčianskeho kraja
Aktuálne počasie
Trenčín
Weather Data Source: Wetter Heute Trenčín
Bánovce nad Bebravou
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Ilava
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Myjava
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Partizánske
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Prievidza
Weather Data Source: Wetter Heute Prievidza
Nové Mesto nad Váhom
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Považská Bystrica
Púchov
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Aktuálne počasie
Weather Data Source: weerbericht morgen Trenčín
Weather for the Following Location: Banovce nad Bebravou map, Slovakia
Weather for the Following Location: Dubnica nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Partizanske map, Slovakia
Weather for the Following Location: Prievidza map, Slovakia
Weather for the Following Location: Nove Mesto nad Vahom map, Slovakia
Weather for the Following Location: Puchov map, Slovakia
Weather for the Following Location: Povazska Bystrica map, Slovakia
Weather for the Following Location: Trencin Region map, Slovakia
Vysielame naživo
Sledujte oficiálne výsledky volieb 2022

Archivovaný článok

HORYZONTY 2014 – Extrémny rybolov bude festivalovou novinkou.

Tri novembrové dni budú v Trenčíne opäť patriť dobrodružstvu, adrenalínu, prírode a športu. V dňoch 13. až 15. novembra sa bude tradične v priestoroch Posádkového klubu konať deviaty ročník festivalu Horyzonty. Festival dobrodružných filmov Horyzonty, s poradovým číslom deväť nadväzuje na tradície ale opäť aj tento rok prichádza s novinkami. Tou podstatnou bude rozšírenie spektra

outdoorových prezentácií o rybárstvo a špeciálne športový a extrémny rybolov. „S myšlienkou priblížiť návštevníkom festivalu adrenalín na vode trochu inak sme sa pohrávali už niekoľko rokov. Dobrý úlovok však málokedy skočí na háčik hneď na prvé nahodenie, a tak chvíľu trvalo, kým sme „ulovili“ toho pravého rybára,“ povedala riaditeľka festivalu Mária Dutková.

Banner filmova sutaz HoryZonty

Prvým potvrdeným festivalovým hosťom je tak Trenčan Jaroslav Sámela, ktorý sa už viac ako tridsať rokov venuje rybárčeniu. V posledných rokoch sa zameriava  na lov dravých rýb. Pri cestách za rybami navštívil množstvo krajín. Jeho obľúbenou destináciou je Mongolsko, kde ulovil kapitálnych tajmenov (sibírska hlavátka), šťuky a lenokov. Je niekoľkonásobným majstrom sveta družstiev aj jednotlivcov v love rýb na prívlač, na Majstrovstvách sveta družstiev v love rýb na prívlač sa od roku 2007 na stupňoch víťazov neumiestnil len raz. Inak má na konte dve tretie a dve druhé  miesta. Trikrát sa stal majstrom sveta, naposledy v tomto roku v Bulharsku.V domácich súťažiach viac krát dosiahol pódiové umiestnenie na Majstrovstvách Slovenska družstiev. Dvakrát bol majstrom Slovenska jednotlivcov (naposledy vlani obsadil druhé miesto).

banner-fotosutaz

Jaroslav Sámela festivalovým návštevníkom porozpráva nielen o boji so statnými rybími súpermi, za ktorými sa oplatí cestovať stovky kilometrov, ale aj o nepredvídateľných zážitkoch i nemilých cestovateľských prekvapeniach. A to všetko doloží aj prezentáciou fotografií.

Ďalších festivalových hostí, ako poznamenala Dutková, predstavia  neskôr. „Čo však už teraz môžeme s istotou povedať, že aj tento rok pripravujeme súťaže fotografií s témou „Kto z koho,“ a termínom uzávierky 20. októbra ako aj súťaž a neprofesionálnych  filmov s outdoorovou tematikou. Tej sa môžu zúčastniť slovenskí a českí neprofesionálni tvorcovia a ich filmy so zameraním na prírodu, jej čaro, rozmanitosť, zvláštnosti, a najmä športy, pohyb či život v nej. Filmy do tejto súťaže treba poslať do 15. septembra,“ dodala.

Festival Horyzonty sa koná v Trenčíne od roku 2006. Zameraný je na propagáciu dobrodružného filmu, všestrannú podporu zdravého životného štýlu a podporu alternatívneho využitia voľného času. Festival je miestom stretnutí  širokej  verejnosti, priaznivcov horských športov a filmov, ale predovšetkým mestských ľudí a mládeže, ktorí majú radi prírodu, adrenalín a zdravý spôsob života. Okrem  prehliadky profesionálnych filmov a súťaže amatérskych filmov prináša festival aj viacero zaujímavých sprievodných akcií (Nosičov sen, Beh trenčianskou Brezinou), worshopy, besedy , prezentácie. Festival navštívili ako hostia mnohí športovci, nadšenci adrenalínových zážitkov, osobnosti slovenského i svetového horolezectva ako Zoltán Demján, Ivan Gálfy,  Steve Lichtag, Piotr Pustelnik, Peter Hámor a ďalší. Festival sa teší veľkému záujmu návštevníkov.

Komentáre

Tipy a podnety